Nowoczesna kuchnia – praktyczne wskazówki

Stworzenie nowoczesnej i praktycznej zarazem kuchni nie jest łatwym zadaniem. Nowoczesność w dużej mierze kojarzy się głównie z minimalizmem, a jak wiadomo, kuchnia to pomieszczenie tętniące życiem. Jak zatem zorganizować nowoczesną i jednocześnie funkcjonalną kuchnię, którą będziemy mogli cieszyć się przez długie lata? Pomyśl o blacie granitowym i wysokiej zabudowie!

Blat granitowy – funkcjonalność i piękno

Jedną z podstaw nowoczesnych kuchni jest blat granitowy. Jest to wyznacznik zarówno eleganckiej i stylowej kuchni, jak i funkcjonalności. Granit jeszcze do niedawna był zarezerwowany wyłącznie dla bardzo zamożnych osób, na szczęście od niedawna jest to materiał coraz bardziej dostępny, także cenowo a ilość odmian, kolorów i rodzajów sprawia, że naprawdę każdy, kto marzy o eleganckiej, stylowej i pięknej kuchni znajdzie coś dla siebie. Granit jest wdzięcznym materiałem, ale trzeba o niego dbać. Jest wymagający, jednak nie tak wymagający jak drewno. Najważniejsze jest to, żeby był suchy, czyli jakiekolwiek rozlanie powinno być od razu wytarte. Spokojnie można na nim stawiać gorące garnki, półmiski i talerze, nie pojawią się na nim odparzenia. Blat granitowy jest również bardzo wytrzymały, zachowany w dobrym stanie może służyć przez wiele, wiele lat.

Zabudowane szafki do samego sufitu

Kuchnia, aby była funkcjonalna, musi mieć dużo miejsca do przechowywania. Miejsce to powinno jak najlepiej wykorzystywać przestrzeń. Z reguły najwięcej nieużytkowanego miejsca to właśnie ta przestrzeń nad wiszącymi, tradycyjnymi szafkami kuchennymi. Dlatego warto to wykorzystać, montując wysokie, sięgające sufitu szafki. Nie jest to miejsce, w którym będziemy trzymać najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak talerze, czy kubki, raczej jest to miejsce do schowania rzeczy, które używane są sporadycznie, rzadko, bądź sezonowo, jak ozdoby świąteczne, pudła do przeprowadzki, czy akcesoria na grilla. Wysokie i zabudowane szafki wyglądają nowocześnie i minimalistycznie, a do tego są niezwykle praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *