Jak przejść na zdrową dietę?

Ciężko dyskutować z tym, że nawyki bardzo trudno jest zmienić. I dotyczy to również tego, jak się odżywiamy, czyli po jakie produkty sięgamy, o jakich godzinach i w jakiej ilości. Próby wprowadzenia samodzielnych zmian często kończą się fiaskiem. Dlatego jeżeli nie chcemy tracić energii na eksperymenty żywieniowe, najlepiej od razu udać się do dietetyka, który posiada ogromną wiedzę oraz doświadczenie w kwestii diet i żywienia.

Cierpliwość i prawidłowe nawodnienie

Gdyby spytać specjalistę od żywienia, jakim jest dietetyk Śrem, o to, co jest bardzo ważne podczas odchudzania, to z pewnością na jednym z pierwszych miejsc będzie nawodnienie oraz cierpliwość i wytrwałość. Wystrzeganie się słodyczy, fast foodów i innego rodzaju niezdrowej żywności jest bowiem oczywistością. O co zatem chodzi z cierpliwością i wytrwałością? Otóż najlepsza dieta to taka, na której kilogramy zrzucane są powoli. Dzięki temu organizm nie dozna szoku, a także jest większe prawdopodobieństwo tego, że nie wystąpi efekt jo-jo. Co do wytrwałości, to przechodząc na dietę musimy mieć w sobie odpowiednio dużo samozaparcia, aby nie ulegać pokusom i drobnym grzeszkom, które skutecznie mogą oddalać nas od celu, czyli szczupłej sylwetki. Niekiedy zdarza się tak, że ktoś katuje się w ciągu tygodnia, natomiast wraz z nadejście weekendu postanawia sobie pofolgować. Wydaje Ci się, że jeden dzień nie wpłynie negatywnie na sześć dni starań? Otóż prawda jest zupełnie inna, a mianowicie ma wpływ i to wcale niemały! Ponadto, będąc na diecie, trzeba zwracać szczególną uwagę nie tylko na to, co jemy, ale też na to, co pijemy. Oczywiście najlepiej sięgać po wodę, popijając ją często małymi łyczkami. A co z napojami light? Traktujmy je jako produkty, które goszczą w naszym menu od święta. Natomiast na co dzień starajmy się pić wodę czy zieloną herbatę − bez dodatku cukru!

Masz pytania związane ze zdrowym odżywianiem, chciałbyś wprowadzić do swojego menu dobre zmiany, ale niezbyt wiesz, jak to zrobić? A może ostatnie wyniki badań nie były najlepsze i lekarz zalecił Ci przejście na dietę, co bardzo Cię przeraziło? W każdym z tych przypadków do usług poleca się dietetyk Śrem, z którym zdrowa dieta będzie smaczna i prosta!