Dobieramy lampy wiszące do kuchni – na co należy zwrócić tu uwagę?

Prawidłowe oświetlenie kuchni to jedna z podstawowych kwestii, związanych z urządzaniem naszych czterech kątów. Nadaje ono bowiem pomieszczeniu przytulności, a także sprawia, że praca nad kolejnymi posiłkami będzie dla nas bardziej komfortowa, dzięki poprawionej widoczności.

Z tego też powodu, warto jest pomyśleć o jak najlepiej dobranych lampach wiszących do kuchni. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele ciekawych designów tychże, zaś ich ceny wcale nie muszą sięgać astronomicznych kwot. Oto, co należy wziąć pod uwagę, planując zakup stylowych lamp do kuchni.

Rozmiar ma znaczenie

Oprawa lampy powinna być dostosowana rozmiarem do metrażu kuchni. Jeśli w naszym domu pomieszczenie to jest zatem stosunkowo niewielkie, nie powinniśmy kupować do niego dużej lampy. Emitowane przez nią światło nie zapewni nam bowiem prawidłowego poziomu naświetlenia, zaś sama estetyka kuchni również nie będzie prezentować się najlepiej. To samo tyczy się dużych kuchni, w których lampy powinny posiadać większe oprawy. Oprócz rozmiaru, zwróćmy też uwagę na design interesującej nas lampy wiszącej do kuchni. Dla przykładu, jeśli stawiamy u siebie na bardziej klasyczny wystrój, pomyślmy o prostszej lampie w stylu vintage, która skutecznie nada drewnianym meblom charakteru.

Emitowane światło

Ponieważ kuchnia jest miejscem, w którym będziemy musieli często wytężać wzrok, na przykład podczas odczytywania etykiet, należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na estetykę lampy, ale też na światło przez nią emitowane. Najlepszym wyborem są tu barwy ciepłe, ponieważ nie tylko nie przemęczają one naszych oczu, ale także nadają kuchni przytulności. Zwróćmy także uwagę na kolor samej oprawy lampy. Warto jest tu postawić na oprawę matową, ponieważ zapewni ona równomierne rozłożenie światła, a także ograniczy jego jaskrawość. Pamiętajmy również, aby zawsze stawiać na renomowane sklepy, cieszące się sporym uznaniem klientów. Za przykład może nam tu posłużyć chociażby sklep LampyStudio, oferujący szeroki wybór lamp wiszących do kuchni dla każdego typu wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *