Dekoracje do tortów i ciast – na jakie warto się zdecydować?

Pięknie udekorowany tort jest ozdobą każdego przyjęcia. Dlatego właściwy dobór dekoracji do tortów i ciast jest taki ważny. Aby to zrobić, trzeba zaopatrzyć się w niezbędne przybory cukiernicze m.in. rękaw, szpatułka, talerz obrotowy i cukiernicze zdobienia. Jakie dekoracje do tortów i ciast warto wybrać?

Dekoracje do tortów i ciast na urodziny

Dekoracje do tortów i ciast urodzinowych powinny być dobrane do wieku solenizanta i motywu przewodniego przyjęcia urodzinowego. Dla dzieci proponujemy dekoracje z ulubionym bohaterem kreskówki. Dla dorosłych najlepsze będą dekoracje do tortów i ciast, które odzwierciedlają pasję solenizanta, np. rower czy rybki.

Dekoracje do tortów i ciast na wesele

Wybór dekoracji do tortów i ciast weselnych jest bardzo ważny. Dla wielu pań młodych ich wygląd jest tak samo ważny, jak suknia ślubna. Dlatego coraz większą popularnością wśród młodych par cieszą się wysokie i kunsztownie wykonane torty. W trendach jest dopasowanie dekoracji tortów i ciast weselnych do charakteru nowożeńców. Dlatego torty weselne stają się często atrakcją wesela. Jakie rodzaje dekoracji tortów i ciast weselnych można wyróżnić?

Skromne i eleganckie

Skromne, a zarazem eleganckie dekoracje do tortów i ciast mają swój urok. Najczęściej są to malutkie delikatne kwiaty lub perełki, które podkreślają wyniosły charakter uroczystości. Bardzo popularne są dekoracje w style black&white.

Na „bogato”

Dekoracja tortów i ciast na bogato, to najczęściej urzekające kaskady żywych kwiatów lub dekoracji wykonanych z marcepanu. Wybierając ten rodzaj dekoracji, młoda para musi bardzo uważać, bo można łatwo przekroczyć cienką granicę między kiczem a dobrym smakiem.

Kolorowo i z fantazją

Jeśli młoda para chce zaskoczyć swoich gości, to powinna wybrać kolorowe dekoracje tortów i ciast. Ciekawie wygląda tort ozdobiony dużą liczbą miniaturowych prezentów lub z detalami nawiązującymi do pary młodej, np. rowerami wykonanymi z masy marcepanowej. Jeśli para młoda obawia się przesady, to warto wybrać jeden zabawny detal, np. figurkę samochodu.