Co to piwo rzemieślnicze i czym różni się od zwykłego?

Obecnie wybór piw dostępnych w sprzedaży, jest ogromny. Znaleźć można słabsze i mocniejsze, w tym zwykłe i smakowe. Modne w ostatnim czasie stały się również piwa 0%. Na uwagę jednak zawsze zasługiwały i nadal zasługują piwa rzemieślnicze. 

 

Co to piwo rzemieślnicze?

Piwo rzemieślnicze to nic innego, jak alkohol powstający w małych browarach rzemieślniczych, a więc w małych miejscach, gdzie stawia się głównie na jakość. W składzie piwa rzemieślniczego znajdują się wyłącznie naturalne składniki, czyli woda, słód, drożdże oraz chmiel. Nie ma tu żadnych ulepszaczy smaku itd. Producenci piwa kraftowego, bo tak też się je nazywa, posługują się przy tym odpowiednimi recepturami, wcześniej samodzielnie przygotowanymi. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej piwa rzemieślnicze Szczecin, aby łatwo sprawdzić, gdzie takie miejsca są i jak tego typu browary wyglądają. Na pewno jeden z nich warto odwiedzić. Bo jeśli ktoś lubi piwo, to piwo rzemieślnicze tym bardziej mu posmakuje. 

 

Czym różni się piwo rzemieślnicze od zwykłego?

Tak jak już była mowa powyżej, różnica jest przede wszystkim w ilości tego alkoholu. W zwykłych browarach produkuje się ten napój w ogromnych ilościach, a producenci nastawieni są na zysk. Przez to nierzadko traci ono dobry smak. W tej sytuacji ma też niższą cenę. Piwo rzemieślnicze to głównie jakość. Dlatego też jego cena jest znacznie wyższa. Piwa rzemieślnicze produkowane są w małych browarach przynależących na przykład do lokali gastronomicznych, pubów czy lokalnych sklepów. Także, by móc tego piwa skosztować, trzeba się nieco za nim rozejrzeć, ale warto. 

 

Piwo rzemieślnicze znacznie różni się od zwykłego. Jest przede wszystkim jakościowe i smaczne. Mając okazję, warto takiego spróbować. Różnicę można wyczuć już po pierwszym spożytym łyku, a każdy kolejny to czysta przyjemność dla osób, które uwielbiają ten trunek. Dlatego nierzadko właśnie piwo rzemieślnicze wręcza się w prezencie. Bo taki upominek ma swoją wartość i każdy, kto zna się na piwach rzemieślniczych, bardzo dobrze o tym wie.