Chcesz wyleczyć przeziębienie? Użyj miodu leśnego!

Miód leśny jest jednym z najpopularniejszych miodów kupowanych przez Polaków. Miód ten jest wynikiem połączenia dwóch miodów: nektarowego oraz spadziowego. Oby dwa te składniki są pozyskiwane z lasów, w których praktycznie nie ma ryzyka szkodliwego działania związków chemicznych. Dlatego miód leśny jest tak wyjątkowy na tle innych miodów. Poniżej dowiesz się, czym jest miód leśny oraz jakie ma właściwości zdrowotne.

Miód leśny – podstawowe informacje

Według naukowców miód leśny był znany już w starożytności. I również w tym okresie, był wykorzystywany zarówno kulinarnie, jak i leczniczo. Obecnie jego zastosowanie się nie zmieniło. Miód leśny wzmacnia organizm, łagodzi przeziębienie oraz pozytywnie pływa na skórę. Możliwe zastosowania lecznicze tego miodu są wynikiem zawartych w nim białek posiadających właściwości antybakteryjne. W miodach leśnych znajdziemy również przeciwutleniacze, które zwalczają komórki rakowe. Miód leśny jest źródłem wielu witamin oraz mikroelementów tj. potas, mangan, wapń, fosfor czy żelazo. Jak widać, miód leśny posiada wiele drogocennych składników. Nie można również pominąć jego niepowtarzalnego smaku i pięknego, bursztynowego koloru. 

Miód leśny – lecznicze działanie

Miód leśny jest zaliczany do grupy miodów uniwersalnych, czyli takich, które pomagają właściwie na wszystko, co nam dolega. Pomaga on łagodzić, a nawet wyeliminować wszelkie stany świadczące o wyczerpaniu fizycznym oraz psychicznym. Może być z powodzeniem stosowany przy leczeniu chorób skóry, zatok oraz schorzeń serca. Łagodząco działa na napięcia układu nerwowego. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *