Blaty z bambusa do kuchni

Kuchnia jest sercem każdego domu, w związku z tym często poszukujemy dla niej optymalnego rozwiązania pod względem wystroju. Gdy zależy nam na stworzeniu unikalnego wnętrza, które będzie dużo mówić o właścicielach i prezentować ich oryginalność zaczynamy szukać nieco bardziej egzotycznych materiałów. Idealnie sprawdzi się w takiej roli bambus. Jego drewno cechuje się wysoka wytrzymałością, a przy tym wyjątkowym wyglądem, który może wzbogacić wnętrze. Właśnie dlatego dość częstą praktyką są kuchenne blaty bambusowe.

Wykorzystanie bambusa w kuchni

Wysoka odporność bambusa na wilgoć sprawia, że idealnie nadaje się do pomieszczeń, w których będzie narażony na jej działanie, w tym właśnie do kuchni. Zastosowanie go w formie blatów daje wyjątkowe wrażenie estetyczne, wygląda bardzo orientalnie i z pewnością nasza kuchnia nie będzie taka jak wszystkie. Blaty bambusowe powstają z wielowarstwowych desek, które zabezpieczane są już w czasie produkcji. Zastosowanie odpowiednio dobranego olejowania i impregnacji sprawia, że drewno z bambusa posiada bardzo ciepły jasny lub karmelowy kolor.

Łatwa obróbka- szersze zastosowanie

Deski bambusowe łatwo poddają się klejeniu, co sprawia, że można skutecznie uzyskać blat o dowolnej grubości lub nawet stworzyć opadającą na szafki krawędź boczną. Łatwość obróbki tego materiału przy jego trwałości sprawiają, że jest on idealnym materiałem do naszych kuchni, który można wykorzystać niemal w dowolny sposób, tworząc unikatowe wnętrza. Jeśli jesteśmy właśnie na etapie planowania zagospodarowania naszej kuchni w nowym domu to z pewnością warto wziąć pod uwagę właśnie bambus. Jest to również dobry materiał do wykonania mebli, które będą eksploatowane na zewnątrz, np. blat w niewielkiej ogrodowej kuchni do grillowania.

Bambus jest materiałem w naszym kraju uznawanym za egzotyczny i tak jest w istocie. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jego wyjątkowość, również w kwestii wzorów, jakie tworzą się na powierzchni produkowanych blatów i z pewnością w niczym nie przypominają tych wykonanych z rodzimych gatunków drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *